fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Akademia Muzyczna w Krakowie

Akademia Muzyczna w Krakowie / Frank Gehry / Kompleks nowych budynków Akademii Muzycznej w Krakowie

 

Kilka tygodni temu, pokazaliśmy, naprawdę czarujący film z udziałem Franka Gehrego. A dziś możemy już napisać, iż jeden z największych tego świata w dziedzinie architektury, zaprojektuje zespół nowych budynków dydaktycznych. Akademia Muzyczna w Krakowie wzbogaci się o realizację projektu prawdziwej ikony architektury.

 


 

Ciekawym rozwiązaniem funkcjonalnym jest tu sala koncertowa, osadzona na planie kwadratu z przestrzenią dla widowni, piętrzącą się wokół sceny. W sądzie konkursowym, projekt zdobył 7 głosów, na 8 możliwych.
Jego wizje są bardzo, ale to bardzo charakterystyczne i trzeba przyznać wyjątkowe. Zachęcamy do zapoznania się ze zwycięskim projektem Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Zdjęcia projektu i źródło informacji: www.afasiaarchzine.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

(zdjęcie przedstawia jeden z poprzednich projektów Franka Gehrego, Dusseldorf, 2007)

 

Ostatecznie odstąpiono od budowy obiektu Akademii Muzycznej w Krakowie z Gehry Partners w 2020 roku, ze względu na rozbieżności kwoty na planowaną inwestycję. Finalnie miała on kilkukrotnie przewyższyć tę ujętą w regulaminie konkursowym. W 2022 roku ogłoszono ponownie konkurs, którym zwycięzcą zostali architekci z biura Konior Studio. Poniżej zdjęcia zwycięzcy pierwotnego konkursu.

 

Akademia Muzyczna w Krakowie

Kompleks nowych budynków Akademii Muzycznej w Krakowie