fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

ARTYSTYCZNE GRAFIKI CYFROWE

.

Artystyczne grafiki cyfrowe Macieja Zabawy, powstały w 2017 r podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W okresie intensywnej pracy, wytężonych poszukiwań twórczych oraz podsumowywania dotychczasowego dorobku artystycznego. To otwarcie się na nowe możliwości wyrazu twórczego, następnie próba komponowania ich z tymi już dobrze znanymi mu zabaw ze sztuką. Zmęczony dotychczasowym cyklem SZABLONY, który kontynuował kilka lat, dążył do świeżości w sposobie artystycznego wyrazu.

.

Wtedy też rozpoczął serię prac w technice akrylowej, bez stosowania uprzedniego projektowania obrazu, jak robił dotychczas, poddając się tutaj zupełnej improwizacji. Ta bezplanowość i spontaniczność przyniosła mu mnóstwo radości i przyjemności. Powstały wówczas takie cykle, jak: LASY i KAMENIE. I w tym wypadku również dobiegły one swego końca.

Po stworzeniu tak dużej ilości płócien opartych na wariacji, nastąpiła ponownie tęsknota za planowaniem (sic!), ale tym razem bogatsze w doświadczenie.

Dodatkowym motorem do stworzenia tych grafik było zrozumienie tematu, który drążył od dawna, ale bez pełnej świadomości. Przemijania.

Upływanie, czas, przechodzenie, mijanie, ujawniło się i wybrzmiało w dziełach improwizowanych i niezaprojektowanych uprzednio. Od tego czasu bada tę przestrzeń w kolejnych cyklach i w duecie artystycznym, który tworzy wraz z żoną.

Zebrane tu grafiki, to połączenie jego pracy twórczej ‘sprzed’ i ‘po’ uzyskaniu tej świadomości.

.

Zapraszamy do naszej Galerii Sztuki Współczesnej na ul. Wałowej 39 w Tarnowie, gdzie można nabyć nasze prace.

.

Artystyczna grafika cyfrowa, wydruk pigmentowy, limitowana seria.

grafika w passepartout → 230,-

grafika w passepartout, szkle i ramie → 300,-

Możliwość wysyłki wybranej pracy.

.

.

Zapraszamy!

Magdalena & Maciej

ARTYSTYCZNE GRAFIKI CYFROWE