fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

City Thread

.

.

City Thread / SPORTS /  Chattanooga, Tennessee, USA / 2018

City Thread

Bardzo ciekawy i interesujący projekt aranżujący niesamowicie pomysłowo przestrzeń ulicy. Dotychczas aleja, o której mowa borykała się z problemem wyłączenia i wyalienowania z pozostałej, aktywnej struktury miasta. A rzecz się dzieje w miejscowości Chattanooga w stanie Tennessee, w USA. W 2018 roku powstała tam instalacja uliczna o nazwie City Thread, będąca nagrodzonym projektem w międzynarodowym konkursie wzorniczym Passageways 2.0.

 


 

Zmieniająca zaniedbane wnętrze architektoniczne w czarującą i tętniącą życiem przestrzeń publiczną. Autorami koncepcji są Molly Hunker oraz Greg Corso z pracowni SPORTS. Głównym elementem nowo powstałej infrastruktury jest ponad 150 – metrowa stalowa rura w połączeniu z malowanymi graficznymi motywami na ulicy i elewacjach przylegających kamienic. Zupełnie jak plac zabaw z rysunkami kredą na chodniku. Ponadto zygzakowata przestrzenna forma i płaszczyzny kolorów rozbijają wnętrze pierzei na mniejsze enklawy sprzyjające integracji. Podobnie nieregularny kształt projektu wchodzi w relacje i koresponduje z przylegającymi obiektami.

 

Projekt ten integruje różne grupy użytkowników i jest częścią kulturalnych, czy artystycznych wydarzeń, jak festiwale, czy projekcje filmów. Spełnia również swą rolę jako doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu. Miasto zyskało wibrującą kolorami przestrzeń niebywale atrakcyjną wizualnie i funkcjonalnie.

 

Zdjęcia projektu: Garey Gomez, Justin Harris, Benjamin Chase

Źródło: www.archdaily.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

City Thread