fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

City Thread

.

.

SPORTS / City Thread / Chattanooga, Tennessee, USA / 2018

.

.

.

Bardzo ciekawy i interesujący projekt aranżujący niesamowicie pomysłowo przestrzeń ulicy. Dotychczas aleja, o której mowa borykała się z problemem wyłączenia i wyalienowania z pozostałej, aktywnej struktury miasta.

.

A rzecz się dzieje w miejscowości Chattanooga w stanie Tennessee, w USA. W 2018 roku powstała tam instalacja uliczna o nazwie City Thread, będąca nagrodzonym projektem w międzynarodowym konkursie wzorniczym Passageways 2.0, zmieniająca zaniedbane wnętrze architektoniczne w czarującą i tętniącą życiem przestrzeń publiczną. Głównym elementem nowo powstałej infrastruktury jest ponad 150 – metrowa stalowa rura w połączeniu z malowanymi graficznymi motywami na ulicy i elewacjach przylegających kamienic. Zupełnie jak plac zabaw z rysunkami kredą na chodniku. Zygzakowata przestrzenna forma i płaszczyzny kolorów rozbijają wnętrze pierzei na mniejsze enklawy sprzyjające integracji. Nieregularny kształt projektu wchodzi w relacje i koresponduje z przylegającymi obiektami.

.

Projekt ten integruje różne grupy użytkowników i jest częścią kulturalnych, czy artystycznych wydarzeń, jak festiwale, czy projekcje filmów. Spełnia również swą rolę jako doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu. Miasto zyskało wibrującą kolorami przestrzeń niebywale atrakcyjną wizualnie i funkcjonalnie.

.

.

.

Projektanci: Molly Hunker i Greg Corso z pracowni SPORTS

Zdjęcia: Garey Gomez, Justin Harris, Benjamin Chase, SPORTS, Archdaily

City Thread