fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Dom schronienie

 

Dom schronienie / Mask House / William O’Brien Jr

/  WOJR: Organization for Architecture / City of Ithaca / New York

 

 

Projekt domu, będący ucieleśnieniem doskonałego dzieła architektonicznego, zaspokajającego potrzeby duchowe i emocjonalne człowieka, nie jest wcale połączeniem oczywistym. Dom jednorodzinny w City of Ithaca, New York w stanie NYC Mayor’s Office, jest przykładem ideału. Zaprojektował go William O’Brien Jr, prowadzący biuro projektowe WOJR: Organization for Architecture. Budynek ten, to miejsce odosobnienia, spokoju i poszukiwania utraconej równowagi pośród natury. Dom schronienie.

 

 


 

 

Tworzą go przestrzenie, które są pewnego rodzaju sanktuariami. Przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego, przechodzi się do innego świata. Bryła osadzona na palach w zboczu wzgórza robi majestatyczne wrażenie. Obiekt ma powierzchnię 55 mkw, powstał w 2016 roku. Materiały, faktury i kolory użyte do wykończenia zewnętrznej i wewnętrznej formy mają za zadanie ukoić i wyciszyć jego mieszkańców. Projekt został nagrodzony w plebiscycie Residential Architect magazine.

Jest wiele ciekawych i prestiżowych konkursów oceniających architekturę budynków jednorodzinnych. RIBA House of the Year lub Wallpaper magazine Design Awards, to tylko niektóre z nich.

 

 

Zdjęcia projektu: Alexis Nicolas Basso

Źródło informacji: www.label-magazine.com

 

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

Dom schronienie

"Mask House"