fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Magnetyzujący budynek

 

„Amore” Sulwhasoo Flagship Store / Neri&Hu Design and Research Office / Seoul /Korea / Magnetyzujący budynek

Na czas zbliżających się walentynek, mamy dla Was coś ciekawego. Magnetyzujący budynek nazwany pięknie „Amore” mieści się w Seoul Korea, jako jeden z pięciu budynków w Korei Południowej Korea Clickers, należący do azjatyckiej marki kosmetyków. Ideą projektu było nawiązanie do symboliki latarni, oświetlającej i wskazującej właściwy kierunek. Pierwotny budynek powstał w 2003 roku. Architekci z biura Neri&Hu Design and Research Office, stworzyli w 2016 roku delikatną strukturę o konstrukcji z mosiądzu. Prowadzi ona swych klientów do wnętrza czarującego pięciokondygnacyjnego obiektu. Delikatne zwielokrotnienia, odbicia i refleksy świetlne w zestawieniu z kamiennymi masywnymi powierzchniami tworzą fascynujące połączenie.
Umiejętne wykorzystanie elementów znanych w kulturze azjatyckiej, czy twarde mechanizmy zachodniego marketingu? Zastanawiamy się nad pojęciami takimi jak: obietnica oraz złudzenie, ale może żadne z tych pojęć nie jest adekwatne, aby go użyć w tym zestawieniu.
Przesyłamy Wam życzenia miłości.
Link do artykułu tutaj.

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale sztuka / fotografia.

Złote formy, złote dekory, miedziane wnętrze, złote wnętrze, wnętrze sklepu, projekt wnętrza sklepu, projekt architektoniczny sklepu, projekt architektoniczny wnętrza sklepu, złoty salon, złoty hol, złota podłoga, złote ściany, miedziana podłoga, miedziane ściany,

Fot. Maciej Zabawa

Magnetyzujący budynek

„Amore” Sulwhasoo Flagship Store