fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Mieszkanie plus

 

Mieszkanie plus / “White Clouds” budownictwo wielorodzinne / budownictwo socjalne / POGGI Architecture +MORE Architecture / Francja

Od wielu lat, Francja znajduje się w czołówce krajów, czynnie wspierających rozwój budownictwa socjalnego. Niejednokrotnie, obiekty te, są szansą dla młodych biur architektonicznych, aby wykazać się pomysłowością i zaprezentować swój talent światu. Duże i uznane już biura projektowe, również czynnie włączają się w temat, tworząc doskonałe realizacje dla tego sektora publicznego. Rozwój tej gałęzi budownictwa, zwłaszcza we Francji, obserwujemy od dawna. Zanim jeszcze, zaczął budzić tak szerokie zainteresowanie, jak dziś. I musimy przyznać, że mnóstwo projektów wyróżnia się jakością i funkcjonalnością.

 


Kompleks budynków (mieszkanie plus), który Wam pokażemy, został stworzony przez kolektyw POGGI Architecture +MORE Architecture. Projekt zespołu, o nazwie White Clouds, o powierzchni 1 886 mkw, oferuje 30 apartamentów w mieście Saintes, w zachodniej Francji. Białe, proste w formie obiekty, sprawiają wrażenie zbudowanych z mniejszych pudełek. Ażurowe bloczki, są w rzeczywistości balkonami, zapewniającymi najkorzystniejsze punkty widokowe. Dzięki temu zabiegowi, fasady zyskały życie, a różny stopień przejrzystości loggi, zapewnia komfort i intymność. Ta dodatkowa przestrzeń tarasowa, w układzie funkcjonalnym, nadaje każdemu z mieszkań, niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Obiekty wykorzystują różnice i pochyłość terenu. W tym projekcie, harmonijnie powiązano otoczenie z architekturą. Krajobraz wizualnie przenika strukturę obiektów.

Zachęcamy Was do obejrzenia tego kompleksu budynków. Jesteśmy pewni, że znacie równie ciekawe, lub ciekawsze projekty tego typu.

 

Zdjęcia projektu i źródło informacji: www.dezeen.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

Mieszkanie plus

„White Clouds” budownictwo wielorodzinne