fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Czerwony dom

 

 

Czerwony dom / Red House / 31/44 Architects / East Dulwich, Londyn

Czerwony dom

Bardzo trudne, ale i niesamowicie ciekawe wyzwanie, czekało na biuro projektowe 31/44 Architects. W East Dulwich, południowej dzielnicy Londynu, wśród wiktoriańskiej zabudowy szeregowej, zaprojektowali oni dom jednorodzinny. Jego powierzchnia użytkowa, wynosi 130 mkw, a wybudowany został w tym roku. Obiekt ten, cudownie współgra z istniejącą architekturą, wnosząc świeżość oraz radość swą formą i detalem, w zastaną powtarzalną strukturę.

 

 


 

Czerwona cegła, to naturalny materiał budulcowy, charakterystyczny dla tego regionu. A czerwony beton barwiony w masie, to już współczesny pomysł. Na elewacji zrezygnowano ze zbędnych zdobień. Obramienia okienne i portal wejściowy wykończono prosto, a zastosowane przeszklenia są bez podziałów. Ponadto wspaniałym pomysłem, jest zestawienie faktury i rysunku cegieł z wyjątkowym ornamentem, dekorującym fasadę i korespondującym z całością założenia. Na rzutach, zobaczyć można jak zaaranżowano przestrzeń. Wnętrza czerwonego domu, z pewnością kryją pozytywne niespodzianki. 

Czerwony dom

W rezultacie jesteśmy świadkami pięknego dialogu historii z nowoczesnością. Takie projekty nas cieszą i na takie zwracamy szczególną uwagę. Na tradycjach, historii, wspomnieniach i szacunku do nich, opiera się nasze życie.
Podsumowując, zachęcamy do zapoznania się z projektem
Czerwony dom.

 

Zdjęcia projektu: Rory Gardiner

Źródło informacji: www.archdaily.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

 

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

 

 

Czerwony dom

Red House