fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Domek na drzewie

 

 

The 7th Room / Snøhetta / Hans Brattrud /Domek na drzewie

Niczym nieskrępowana fantazja oraz odwaga architektów, pozwala dziś na poznanie zdumiewającego projektu. Dom wśród drzew? Niezupełnie. Może dom na drzewie? Ależ nie.
W północnej Szwecji powstał hotel 10 m nad ziemią, pośród koron drzew z widokiem na lasy Laponia Pictures of Sweden i rzekę Lule. Autorem projektu jest biuro Snøhetta. Umiejętnie zatarto tutaj granicę, pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem. Las został, niejako wkomponowany w konstrukcję budynku, opartego na słupach. Zapewnienie dużej ilości światła dziennego, było możliwe dzięki zastosowaniu sporych rozmiarów otworów okiennych. W sypialniach przewidziano świetliki w suficie, aby zapewnić sposobność do obserwowania gwiazd. Elewacja wykonana jest z opalanego drewna sosnowego. Powierzchnia użytkowa to 55 mkw. Poziomy posadzki zostały delikatnie zróżnicowane. Wyposażenie wnętrza zaprojektował Hans Brattrud. Zachęcamy do zapoznania się z tym, naprawdę świeżutkim projektem, bowiem obiekt powstał w 2017 roku.
Link do artykułu tutaj.

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale sztuka / fotografia.

Domek na drzewie, domek w lesie, dom w lesie, domek dla dziecka, projekt domu na drzewie, projekt domu na palach, dom na palach, dom ze szkła, dom z luster, nietypowy projekt domu, dom z nietypowych materiałów, dom w nietypowym miejscu, dom na nietypowej działce, nietypowe warunki zabudowy,  

Fot. Maciej Zabawa

Domek na drzewie

„The 7th Room”