fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Loft w żurawiu

 

 

 

 

Loft w żurawiu / The Krane / Arcgency Resource Conscious Architecture / Kopenhaga, Dania

 

Nowe życie żurawia węglowego, jednej z niewielu pozostałości krajobrazu industrialnego Kopenhagii, stolicy Danii, zachwyca. Obecna konstrukcja, powstała z myślą zachowania dawnego charakteru przemysłowego miasta. Autorem projektu “loft w żurawiu”, jest biuro Arcgency: Resource Conscious Architecture. The Krane to hotel, i to bardzo wyjątkowy. Obiekt, pochwalić się może, przede wszystkim niczym niezmąconymi widokami na morze, niebo, port i panoramę miasta. A ponadto stał się również ikoną dzielnicy Nordhavn. Skóra, drewno kamień, stal to materiały, użyte we wnętrzach. Różnice faktur i subtelne odcienie czerni, nawiązują w sposób oczywisty do węgla. Wszystkie elementy wyposażenia, zostały ręcznie wykonane, przez miejscowych rzemieślników.

 

 


 


Kopalnie, huty, porty, rafinerie, doki itp. mają swój własny język rozpoznawalnych symboli. Ich forma, elementy infrastruktury, detale, na stałe wpisały w charakter i specyfikę niektórych miast. Gdy, połączymy poczucie przywiązania do miejsc, zakorzenienia, tożsamości, własności i odpowiedzialności, powiążemy je ze zdarzeniami, osobami i emocjami, zaczniemy odczuwać architekturę jako dzieło, mocniej i pełniej. Loft w żurawiu

Temat przemijania we wszystkich odcieniach i gradacjach, jest częścią większego zagadnienia, które jest poruszane również w naszych pracach. Dlatego próbujemy go oswoić, we właściwy dla nas sposób. Poprzez sztukę właśnie.

 

Zdjęcia projektu: Rasmus Hjortshøj – COAST

Źródło informacji:  www.archdaily.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

 

 

 

Loft w żurawiu

The Krane