fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Toaleta publiczna

Toaleta publiczna / Invisible Studio / National Arboretum / Gloucestershire / Anglia 

Dzisiejszy wpis, potraktujemy nieco przekornie. Nie zawsze, musimy być przecież przewidywalni, prawda? Każdy element przestrzeni publicznej, powinien być dobrze zaprojektowany. Zarówno pod względem, jakości architektury, jak i funkcjonalności, również toaleta publiczna podlega takim samym kryteriom.
Projekt toalety publicznej Invisible Studio, na terenie obszaru leśnego, budzi zainteresowanie. Wolontariusze zbudowali ją z materiałów pochodzących z recyklingu, znalezionych w lesie, czy podarowanych przez okolicznych mieszkańców. Oprócz naturalnych elementów, jak drewno, wykorzystano przede wszystkim, przedmioty zaśmiecające przestrzeń lasu. Autorzy projektu, bryłę obiektu, wkomponowali została w zbocze stoku. Czarną powierzchnię ścian, wykończyli płytami z włókna cementowego. Konstrukcję zaś wykonali z płyt wiórowych. Głównym akcentem kolorystycznym są drzwi, które dzięki płaszczyźnie z czerwonego poliwęglanu, wręcz nierealnie świecą.

 Do tej maleńkiej i bardzo prostej w bryle toalety, o powierzchni zaledwie 2 mkw, prowadzi kładka. Invisible Studio, zastosowało podobny pomysł i schemat, do budowy obiektów w lesie National Arboretum w Gloucestershire, w Anglii. Budynki, zostały wykonane przy użyciu materiałów naturalnych, powstałych z odpadów po wycinkach konserwacyjnych lasów.

 

 

Zdjęcia projektu i źródło informacji: www.dezeen.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: Magdalena Stano

 

 

Toaleta publiczna

Toaleta publiczna