fbpx
menu_

ul. Wałowa 39
33-100 Tarnów

Banksy

 

 

The Walled Off Hotel / Banksy / Izrael

Dziś mieliśmy w planach przedstawić zupełnie inny wpis, dotyczący architektury, czy sztuki. Nie mogliśmy pominąć jednak pewnego wydarzenia, które daje nam do myślenia.
Wydarzenie, o którym mowa, dotyczy The Walled Off Hotel w Izraelu, którego właścicielem jest Banksy News. Otwarcie nastąpiło 11 marca tegoż roku. We wnętrzach, dominują jego dzieła, tuż nad łóżkami gości hotelowych. W ofercie przewidziano również, działalność muzeum i galerii, prezentujących prace palestyńskich artystów.
Od pewnego czasu, media informowały o najświeższych pracach artysty, powstających na murach, oddzielających tereny Autonomii Palestyńskiej. To właśnie na ich widok, otwierają się okna tegoż miejsca. I tym, wzbudził kontrowersje. Nas jednak, zastanawia coś innego.
Od początku swojej działalności artystycznej, porusza on tematy ważne, prowokując do dyskusji. Tym bardziej, dziwi nieco fakt takiego rozwoju wydarzeń.

 


 

Wszyscy, od wielu lat zastanawiają się, kim jest Banksy? Dziś, ku temu znów jest okazja, aby zadać to pytanie. Czy Banksy, to uliczny artysta, który stał się biznesmenem? Co właściwie, zapowiadałoby koniec prawdziwej sztuki w jego wydaniu.
Szeroko zakrojona promocja medialna jego twórczości jest bardzo ciekawa, więc może inaczej… Banksy, to właśnie biznesmen, który tylko na moment stał się artystą, bo zawsze marzył o wolności?
Czy projekt ten, to prowokacja artystyczna, która ma nas obudzić? Czy może, pod przykrywką ważnego tematu, kryje się jedynie chęć zrobienia biznesu.

 

 

Zdjęcia projektu i źródło informacji: www.dezeen.com

 

Więcej naszych artykułów o architekturze światowej w dziale ŚWIAT.

Fot. góra strony: M&M

Banksy

"Walled Off Hotel"